Pu-erh, puerh čaj

0 položek

Pu-erh

Čaj Pu-erh má svůj původ zakotvený v Číně, konkrétně v provincii Yunnan. Je specifický díky své zajímavé a netypické zemité chuti a vůni. Je to skvělý pomocník pro každého, kdo by chtěl efektivně zredukovat svou váhu.

Většinou platí pravidlo, že čím čerstvější čaj je, tím lepší má vlastnosti. Pu-erh je ale jiný, v tomto případě to neplatí. Právě naopak, po lisování se uskladňuje spoustu let, někdy dokonce i dlouhé desítky let. Pouze tak totiž získá ty nejlepší vlastnosti, stihne totiž dozrát do takové podoby, která je pro nás nejlepší. Čím déle bude uskladněný, tím lepší bude chuť a vůně samotná. Získá svou typickou zemitou vůni a lahodnou chuť.

Pu-erh se prodává buď v sypané podobě, anebo může být lisovaný, a to do těch nejrůznějších tvarů. Výjimkou nejsou různé koláče, cihly a další podobné útvary. Je možné si vybrat buď lisovaný typ, anebo zcela čistý, to záleží už pouze na osobních preferencích.

Podkategorie

Zobrazit:

Přihlášení

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.