Maté čaj

0 položek

Maté

Maté je velmi osobitý čaj, který si získal svou oblibu především v Jižní Americe. V této oblasti se dokonce jedná o ten nejoblíbenější nápoj vůbec.

Maté se připravuje z lístečku a také stonků cesmíny paraguayské. Je to 15 metrů vysoký strom, který je neustále zelený. Následuje složitý proces, při kterém se vše suší, mele a porcuje. Poslední fází je proces zrání, na jehož konci vzniká právě zázračný čaj Maté. Tento výtečný nápoj není oblíbený pouze díky své fantastické chuti. Je to ten nejlepší přírodní energetický nápoj vůbec. Jeho povzbudivé účinky jsou obrovské, proto vám může zcela nahradit pití kávy. Obsahuje totiž kofein, který se na základě pojmenování označuje jako matein.

Maté by se měl správně podávat v kalabase, což je nádoba, která se získá vydlabáním tykve. Vy si tento chutný nápoj můžete užívat klasicky ze svého oblíbeného hrníčku, i tak nebudete ochuzeni o tu báječnou chuť, skvělé aroma a o pozitivní účinky.

Podkategorie

Zobrazit:

Přihlášení

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.