Černé čaje

217 položek

Černé čaje

Černé čaje jsou pro Evropany tím nejtypičtějším čajem. Je to dáno především historií. I když je zelený čaj mnohem starší než čaj černý, tak právě ten s k nám to Evropy dostal dříve. Podstoupil totiž delší oxidaci, tudíž dokázal po velmi dlouhou dobu, na rozdíl od čaje zeleného, udržet tu správnou vůni a zkrátka čerstvost. Z toho důvodu se k nám z Číny dodával právě černý čaj, protože si i přes tak dlouhou cestu dokázal zachovat veškeré své vlastnosti.

Černý čaj má typickou měděnou barvu, která víc připomíná spíše červenou, než černou. To je hlavní důvod, proč se mu v Číně říká červený čaj. Chuť tohoto čaje je velmi příjemná a člověk si na ni hodně rychle navykne. Vůně taktéž dokáže pohladit naše čichové buňky.

Prospěšné účinky černého čaje jsou opravdu žádané. Po vypití získáte spoustu energie díky přítomnosti kofeinu, budete se cítit dobře a k tomu všemu ještě podpoříte své vlastní zdraví.

Podkategorie

Výrobce:

Země původu/Baleno v:

Balení (gramáž):

Zobrazit:

 

Přihlášení

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o ochraně osobních údajů.